החוג לאנגלית

ראש/ת החוג: ד''ר שולמית קופליוביץ kopeliovich@herzog.ac.il
רכז/ת החוג: גב' ג'נט קופיאצקי jenetk@herzog.ac.il

פרטים נוספים

היקף הלימודים בחוג: 32 שעות שנתיות

שנות לימוד לתלמידי תואר ראשון: 4
היקף הלימודים ומספר שנות הלימוד לתלמידים במסלול להסבת אקדמאיים/הרחבת הסמכה משתנה בהתאם להכרה בלימודיהם הקודמים.

תוכנית הלימודים בחוג לאנגלית בנויה מארבע חטיבות:

  • לימודי מיומנויות השפה האנגלית – מיומנות ברמה אקדמית בכל תחומי השפה – בדיבור, בקריאה ובכתיבה כדי לרכוש מיומנויות שיחה, הרצאה, כתיבה וחקר. כדי לסיים את לימודי החוג לאנגלית, לאחר ארבע שנים, הסטודנטים חייבים להיות ברמה של C1 לפי ה-CEFR.
  • ספרות ותרבות אנגלית – כולל קורסי מבוא בשירה, ספרות ודרמה, שיאפשרו לסטודנטים לבחור את תחום ההתמחות שלהם. לימודי הספרות מגבירים את המודעות לקשר האינטימי בין שפה ותרבות ומעשירים את לימודי השפה. דגש מיוחד יושם על קריאה וכתיבה ביקורתית.
  • בלשנות חינוכית – כולל קורסי מבוא שמקנים רקע תיאורטי ומעשי בתחומים שונים של הבלשנות המודרנית. הקורסים התיאורטיים דוגמת פונולוגיה, סמנטיקה, ותחביר יסייעו בהבנת המבנה הפנימי של השפה ובשיפור כושר ההבעה באנגלית והיישום בכיתה. הקורסים ששייכים לתחום הבלשנות היישומית יעזרו להבין כיצד האדם רוכש שפות, על-פי אילו חוקים השפות מתנהלות בחברה, וכיצד ידיעת השפה משפיעה על אישיות האדם. תשומת לב מיוחדת תינתן לרב-לשוניות ורב-תרבותיות בחברה הישראלית, ולקשר בין הלימוד התיאורטי ליישום בכיתה.

פרטים נוספים:

  • קורסים סמינריוניים – בהיקף של 2 ש"ש לפחות.
  • מבחני מיומנות השפה האנגלית – במהלך 3 השנים הראשונות של הלימודים בחוג, כל סטודנט יגש למבחן מיומנויות השפה האנגלית פעמיים בשנה. המבחנים על פי רמות ה-CEFR ומשמשים כלי הערכה לגבי רמת מיומנויות השפה של הסטודנט ביחס לרמה הנדרשת על פי דרישות משרד החינוך והמל"ג.
  • לימודי חינוך והוראה – לתלמידי החוג לאנגלית יש תוכנית ייחודית ללימודי חינוך והוראה. בנוסף לקורסי דרכי הוראת המקצוע ילמדו הסטודנטים קורסי חינוך מיוחדים בשפה האנגלית המיועדים למורים באנגלית. קורסים אלו יספקו לסטודנטים את הכלים הדרושים להוראת השפה האנגלית וגם יעשירו את ידיעותיהם בשפה האנגלית.

הכשרה מעשית – במסגרת העבודה המעשית, הסטודנטים יעברו אימוני הוראה והכשרה פדגוגית באנגלית (במשך שנתיים). לפרטים לחצו כאן.

חובות החוג

חובות נוספות לסיום התואר