תוכנית מאירים – מנהיגות בחינוך היהודי

תיאור התכנית

תוכנית 'מאירים – מנהיגות בחינוך היהודי' פונה למורים מובילים, אשר מבקשים לתרום לפיתוח מערכת החינוך, ולקידום ולהנהגה שלה אל מול אתגרי העם היהודי במאה ה-21. התוכנית משולבת בלימודי התואר השני בחינוך יהודי במכללה האקדמית הרצוג, ומעניקה תואר אקדמי M.ed ברמה גבוהה ביותר כחלק אינטגרלי מהתוכנית. למשתתפי התוכנית תוענק מלגה נדיבה אשר תאפשר להם לפנות זמן ללימוד.

העידן הפוסט-מודרני שאנו חיים בו מזמן אתגרים רבים לפתחו של החינוך בעולם היהודי: מקומן של המסורת היהודית וערכי הציונות בסביבה פלורליסטית, פתוחה ורבגונית; מעמדם של המשפחה והזוגיות בחברה שוויונית; והיכולת לחנך בעולם שאיבד את האמון במושגי האמת ובתקפותם של ערכים. התוכנית פונה לאנשי חינוך בעלי חזון, מבקשת להעמיק את היכרותם עם אתגרים אלה, ולהציע מרחב לדיון בהם, מתוך אמונה לפיה ניתן למצוא בעולם הרוח והמעש היהודי לדורותיו משאב רב עוצמה להתמודדות עמם. זאת תוך הנחה לפיה עיסוק רציני ומחשבה משותפת של אנשי חינוך מצוינים הבאים מהשטח, בהנחיית מיטב המומחים ואנשי החינוך, יכול להציע פתחים להתמודדות עם גודל האתגר.

במסגרת התוכנית יעסקו הסטודנטים בנושאים כגון: חינוך ופוסט-מודרניזם; מנהיגות חינוכית בעולם יהודי משתנה; חדשנות ויזמות בחינוך; מהי משנה חינוכית; השיח היהודי ואתגר הפמיניזם; תולדות החינוך היהודי ומשמעותם לזמננו; מגמות מתקדמות בפילוסופיה של החינוך; תמורות בחברה היהודית בעת החדשה  והשפעתן על מערכת החינוך; ועוד. הקורסים בתוכנית יינתנו על ידי מיטב המרצים ויתבססו על מחקרים ורעיונות עדכניים בתחום החינוך והמחשבה היהודית. בנוסף, ייפגשו הסטודנטים לאורך התוכנית עם אנשי חינוך פורצי דרך, עם גורמים מרכזיים במערכת החינוך ועם חוקרים בולטים בתחומים שונים.

התוכנית הינה בהיקף של 12 קורסים ייחודיים, אשר מוכרים כחלק מהתואר השני בחינוך יהודי. את שאר התואר ישלימו הסטודנטים במסגרת לימודי התוכנית לחינוך יהודי. התוכנית מתקיימת בקמפוס היכל שלמה בירושלים, בימי שלישי למשך 4 סמסטרים בקמפוס, ומאפשרת השלמה של התואר בתוך שנתיים.

המכללה תעניק למשתתפים בתוכנית מלגה בסך 10,000 ₪. בנוסף, המכללה תשתדל לסייע למורים המשתתפים בתוכנית ואשר זכאים לכך לקבל מענק ממשרד החינוך ו/או גמול למורים בשבתון. יודגש, כי הקריטריונים לקבלת מענק ממשרד החינוך ומקרן השבתון אינם נתונים בידי המכללה והאחריות על קבלתם או אי קבלתם איננה בידי המכללה.

מועמדים מתאימים בלבד יוזמנו לראיון אישי.

 

 

להגשת מועמדות לחצו כאן

 

תנאי קבלה

  • מורים בפועל בעלי 5 שנות ניסיון לפחות בהוראה
  • בעלי תואר ראשון ותעודת הוראה בהצטיינות / בהצטיינות יתרה
  • בגילאי 27 – 45

הרשמה

לנרשמים לקראת תשפ"ג

להגשת מועמדות לחצו כאן