קורס יצירת המשפחה – אמנות השדכנות

קורס להקמת המשפחה – אמנות השדכנות

"אמר רבי יוחנן: וקשה לזווגן כקריעת ים סוף".

אם כך היה בכל הדורות, אזי בדורנו על אחת כמה וכמה.

תופעת הרווקות המתרחבת היא בעינינו אחד האתגרים הגדולים  ביותר הנצבים לפתחו של עם ישראל כיום. בעידן בו מוסד המשפחה נתון למתקפה ולערעור. מטרת הקורס היא להכשיר ולתת כלי עבודה לגברים ונשים לפעול באופן מקצועי בתחום השידוכים והקמת משפחות.

 

בוגרי הקורס יקבלו תעודת הסמכה לטיפול בתחום הקמת המשפחה.

לרשות הבוגרים עומדים 3 ערוצי עבודה עיקריים:

א) רכזי ל"ב (ליווי בוגרים/ות) במוסדות חינוך בחמ"ד. הרכזות ממונות על ידי ראשי מוסדות תיכוניים ועל תיכוניים כדי לסייע לבוגרי המוסדות למצוא את זיווגם.

ב) רכז/ת מוניציפלית – ריכוז טיפול בהצעות ובליווי לבוגרים/ות של ישובים, מועצה מקומית וכדו', מטעם רשויות מקומית המעמידה שירות זה לבָניה ובנותיה.

ג) מלבב"ת בשוק הפרטי – סיוע למועמדים/ות שיופנו אליהן מ"עין טובה", וליוויים עד החופה.

ארגז הכלים שירכשו המשתתפים:

כיצד לערוך ראיון למועמד; כללים על-פיהם נתאים בן-זוג; הכרת המגזרים השונים בארץ, והעדפותיהם. כיצד ללוות את הנפגשים; מיהם אנשי השטח הטובים בארץ לקבלת הצעות, וכן מטפלים מומלצים להסרת חסימות שעל הדרך לחופה; טיפול נכון בשידוך לבעלי מורכבות רפואית, גופנית או נפשית; כיצד בונים נישואין שניים יציבים; תִמחור השירות ללקוחות.

כמו-כן יילמד ידע מקצועי בנושאי רפואה הנושקים לעבודת ההכרויות: השפעת הפרעת הקשב והריכוז; אתגרים רפואיים והפרעות נפשיות וחרדות; גניקולוגיה ושימור-פוריות.

לרשות המשתתפים/ות פרקטיקום במסגרת הפעילויות הקבועות של "עין טובה", על מנת להעתיק ולהפעיל מיזמים כאלה במקום מגוריהם: שבתות הֵכרות לפו"פ; סיורי-הכרות; סדנאות-הכרות במוסדות אקדמאיים; ימי "שכינה ביניהם" במכללות.

משך הקורס

הקורס בן 22 מפגשים. כל מפגש נמשך 4 שעות לימוד אקדמיות.

חובות הלומד ותעודה

80% נוכחות.

למעוניינות בגמולי "אופק חדש" ו"עוז ותמורה", ובעבודה בשירות הציבורי: הגשת מטלת סיכום.

לעומדים\ות בדרישות הקורס  תוענק תעודה מטעם איגוד "עין טובה", ובית הספר ללימודי חוץ במכללת הרצוג.

פרטי הקורס

הקורס יתקיים בקמפוס היכל שלמה של מכללת הרצוג, בירושלים, בימי רביעי, ב17:00 אחה"צ.