החוג למדעי הטבע

ראש/ת החוג: ד"ר מרב סיאני meravs@herzog.ac.il

הלימודים בחוג למדעי הטבע במכללה מקנים לסטודנטים כרטיס כניסה להשתלבות מיידית במערכת החינוך העל-יסודית כמורים למדעים כבר במהלך שנות הלימודים עקב הצורך הרב במורים למדעים. הסטודנטים משתלבים במערכת החינוך כחלק מן השליחות של החינוך המדעי של תלמידי ישראל על מנת לפתח אצל התלמידים חדשנות, סקרנות, יצירתיות, תוך הקניית כישורים מדעיים בעולם מודרני מתפתח.

 

חדש בשנת הלימודים תשפ"ב!

תוכנית למיניות בריאה ולחיי משפחה – התוכנית תשולב בלימודי החוג לתושב"ע ותכשיר לתפקיד של מובילות בית ספריות למיניות בריאה ולחיי משפחה. הלימודים ייערכו בשיתוף החוג למדעים ויכללו שיעורים וסדנאות בנושאים הלכתיים ובהיבטים ביולוגיים.

שני תארים במסלול אחד ובשכר לימוד אחדלימודי ארץ ישראל וביולוגיה (במסגרת החוג למדעים) – מסלול לימודים אינטנסיבי ורחב היקף בחינוך, המבוסס על למידה בין־תחומית ומעניק שני תארים בתחומים המשלימים זה את זה בהכרת המורשת, הנוף והטבע הארץ־ישראליים: היסטוריה וארכאולוגיה לצד הכרת עולם החי והצומח, גנטיקה ואף אסטרונומיה ומחשבת ישראל. חפירות ארכאולוגיות לצד מעבדה!

 

 

 

 

 

 

 

מטרות התכנית

להכשיר מורים איכותיים למדעים בדגש על מקצועיות בתחומי הביולוגיה, הכימיה, והפיזיקה, תוך פיתוח שליטה בטכנולוגיות הוראה מתקדמות ובעבודת מעבדה. זאת, על מנת להגביר את העניין של התלמידים במדע, ואת הרצון שלהם ללמוד לבגרות במקצועות אלו.

מבנה הלימודים

  •   מספר ש"ש : 55 (תכנית חד-חוגית)
  •   ימי לימוד : א, ה
לפרטים נוספים

חובות החוג

חובות נוספות לסיום התואר

צור קשר

ראשת החוג:  ד"ר מרב סיאני
דוא"ל: meravs@herzog.ac.il
שעות קבלה: בתיאום מראש עם ראשת החוג

מרכז הרישום:
טלפון: 02-9937337
דוא"ל: rishum@herzog.ac.il

כתובת למשלוח דואר:
המכללה האקדמית הרצוג, אלון שבות, גוש עציון 9043300

לוח שיעורים

קמפוס אלון שבות

קמפוס מגדל עוז

מעבדות

רשימת המעבדות מופיעה בטבלת הקורסים המרוכזים.

מסלולים נוספים בחוג

שילוב מדעים ולימודי ארץ-ישראל: ניתן ללמוד לתואר ראשון בהוראת המדעים וללמוד במקביל גם לתואר בלימודי ארץ ישראל ללא תשלום נוסף. מסלול לימודים זה מקנה הכרות מעמיקה עם תחומי הגנטיקה, הפיזיולוגיה והאסטרונומיה לצד הכרות עם המורשת, הנוף והטבע הארצישראלי. לחצו כאן לפרטים
בנוסף לכך, ניתן ללמוד במהלך התואר לתעודת הסמכה להדרכת טיולים במערכת החינוך בעלות סמלית בלבד. לחצו כאן לפרטים

מניות בריאה וחיי משפחה: בחוג למדעי הטבע רואים חשיבות בשילוב תורה ומדע ועל כן, בנוסף לתואר ולתעודת הוראה, יש אפשרות לרכוש תעודה נוספת בשיתוף עם החוג לתושב"ע. התעודה מקנה הכשרה לתפקיד של מובילות בית ספריות למיניות בריאה וחיי משפחה.לחצו כאן לפרטים נוספים

• הכשרת מורי של"ח וידיעת הארץ: לחצו כאן לפרטים

תנאי קבלה

תנאי קבלה לתואר ראשון

  1. עמידה בתנאי קבלה כלליים של המכללה.
  2. סטודנטים/יות בעלי/ות תעודת בגרות עם התמחות במקצוע מדעי או טכנולוגי אחד.
  3. 5-4 יחידות במתמטיקה ובאנגלית.
  4. חריגים יאושרו לאחר ראיון עם ראש החוג.

תנאי קבלה להסבת אקדמאים – לחצו כאן

תנאי קבלה להרחבת הסמכה – לחצו כאן

עידוד מצוינות

תוכנית רג"ב (ראש גדול בהוראה):
התוכנית המובילה בישראל למצטיינים מתחום לימודי החינוך וההוראה שמטרתה לגייס סטודנטים בעלי יכולות גבוהות ולהכשירם להיות מורים מובילים, מחנכים מצוינים ומנהיגים חינוכיים. התוכנית מאפשרת לסטודנטים מצטיינים לסיים תואר ראשון (B.Ed) במשך 3 שנות לימוד בלבד ובסבסוד מלא וליהנות מהטבות נוספות הכוללות מלגת קיום שנתית, שכר מוגדל בתקופת הסטאז' ואפשרות להמשיך ללימודי תואר שני ללא צורך בוותק בהוראה.

לפרטים נוספים אודות התוכנית לחצו כאן

שכר לימוד

 

לפרטים על שכר לימוד אנא לחצו כאן

מלגות וסיוע בשכר לימוד

מכללת הרצוג מעניקה מלגות וסיוע בשכר לימוד במגוון אפשרויות ומסלולים. הסיוע הוא לסטודנטים מתחילים, או כאלה שנמצאים כבר במהלך הלימודים ונזקקים לסיוע.

למידע המלא על תהליך המלגות והסיוע בשכר לימוד לחצו כאן

למעוניינים במידע על מלגות חיצוניות  לחצו כאן

למידה מקוונת

כחלק ממערך הקורסים במכללה אנו מעמידים לרשות הסטודנטים מגוון רחב של קורסים מקוונים בכדי לאפשר למידה מרחוק. חלק מהקורסים מיועדים לתלמידים הסדירים,

וחלקם ללומדים לתעודת הוראה והרחבת הסמכה, למשתלמים וללומדים תורה לשמה.

הלמידה מתבצעת מרחוק באמצעות האינטרנט.

מספר הקורסים המקוונים שניתן לשלב במסגרת התואר משתנים בהתאם לחוגים בהם תבחרו ללמוד.

לרשימת הקורסים ולפרטים נוספים לחצו כאן

לוחות זמנים

לוח זמנים אקדמי

ימים ושעות

תוכניות ייחודיות

תוכניות העשרה ייחודיות:
אנו רואים בתקופת הלימודים הזדמנות להעצמה אישית, על-כן פתחנו מספר תוכניות העשרה ייחודיות למכללה המאפשרות לכלל הסטודנטים ליהנות מהתמחויות ופעילויות פורצות דרך.
כל תוכניות ההעשרה מסובסדות באופן מלא ובחלקם אף ניתנות מלגות.

לפרטים אודות תוכניות ייחודיות לחצו כאן

הרצאה-פרופ' ראובן אור

החוג למדעי הטבע אירח במסגרת בימה מדעית את פרופ' ראובן אור, המטולוג בכיר, לשעבר מנהל המחלקה להשתלות מח עצם ואימונותרפיה של סרטן, חוקר ראשי במעבדה לביולוגיה חיסונית של הסרטן, בבי"ח הדסה עין כרם.

הרצאתו של פרופ' אור עסקה במאפייני מערכת החיסון, בהתאמה חיסונית עבור השתלת מח עצם ובתנגודת חיסונית. כמו כן חשף פרופ' אור את הסטודנטים ואת מרצי החוג לחידושים בתחום האימונותרפיה ולעתיד בתחום ההשתלות.

אבולוציה, אמונה ומה שביניהם

אבולוציה, אמונה ומה שבינהם, ערב עיון בנושא אבולוציה ודתות שהתקיים ביום ראשון, כ"א באייר תשע"ח (6/5/18) במכללה האקדמית הרצוג, קמפוס היכל שלמה, ירושלים

מושב ראשון – אבולוציה ואמונה
מושב שני – פאנל אבולוציה ודתות

למידע מלא ולצפיה בהרצאות לחצו כאן

משלחת לסוכנות החלל ברוסיה

במסגרת עידוד מצוינות בחוג למדעים יצא משלחת של 20 סטודנטים בחודש יולי 2017 לביקור במרכז האימונים של האסטרונאוטים בסוכנות החלל במוסקבה.
במסגרת סדרת פגישות עם אסטרונאוטים, הסטודנטים למדו איך מתמודדים עם חוסר משקל בחלל והתוודעו לעבודתו וחייו של האסטרונאוט. בביקור במוזיאון החלל הסטודנטים היו חשופים למעבדות המדעיות בחלל, לתחנת המחקר ווסטוק  לטכנולוגיות חלל בחיי היום יום ולמעבורת החלל בוראן .

לצפיה בכתבה על המשלחת מתוך "עולם קטן"   חלק א'   חלק ב'

מוזה ON

פרויקט המשלב פעילות חינוכית חוץ ופנים בית ספרית.

במסגרת הפרויקט, התקיימו מפגשי הכנה לביקור מוזיאלי, (סטודנטים ותלמידים) והטמעת התכנים הרלוונטיים במהלך הביקור במוזיאון, כאשר כל קבוצת תלמידים (בליווי סטודנט ומד"פ ורכז הפרויקט) בחרו מוצג או חפץ, עיבדו אותו, ובנו בהשראתו דגם/ תוצר גמר, כדוגמא לשימוש בחומרים שונים, תכונות החומר ולתכנון מוצר, כחלק מתה"ל לכיתות ה' במדע וטכנולוגיה.

בסופו של התהליך, הוצגו תוצרי הפרויקט ביום שיא שהתקיים במוזיאון היכל שלמה והמשכו בביה"ס, לשיתוף מכלול הקהילה בפרויקט.

מוזיאון מדעי הטבע

אנשי סגל

קמפוס אלון שבות

כתובת: הישיבה 1, אלון שבות, גוש עציון 9043300
טלפון: 02-9937333
פקס: 02-9932796

קמפוס מגדל עוז

כתובת: קיבוץ מגדל עוז, גוש עציון 9091500
טלפון: 02-9937311
פקס: 02-9937319