מאגרים בחוג למדעי הטבע

מאגרים מרכזיים פתוחים ברשת

קטלוג הרצוג

קטלוג ULI

קטלוג ULS

מאגרים בגישה מרחוק – ניתן להיכנס מהבית

מפתח חיפה

כותר ספרייה מקוונת

כותר ספרי לימוד

Proquest

מאגרים ואתרים נוספים ברשת:

אתר מורי הביולוגיה  – המרכז הארצי למורי הביולוגיה ולמורי מדעי הסביבה
מכון מופת – מאגר מחקר והוראה – כלי חיפוש לתחומי המדעים בחינוך
סרטונים בנושאי מדעים – ערוץ היוטיוב של ד"ר גלעד פילוסוף
DOAJ – מאגר כתבי עת בגישה חופשית
ERIC – מכון ללימודי מדעים
Go-Lab – תכנית המאגדת את משרד החינוך בארץ עם עשרות משרדי חינוך אירופיים ומובילה פעילויות ומיזמי לימוד משותפים למורים ולתלמידים מכל רחבי אירופה. המיזמים  מכוונים לקדם למידה שיתופית תוך חדשנות בהוראה ובלמידה. המיקוד השנה הוא במיזם בתחום המעבדות הניידות, תקשוב והוראה בתחומי המדעים ולמידה שיתופית עם מורים מכל רחבי אירופה. 
NCBI – מאגר ספרים ומסמכים במדעי החיים
Phet – מאגר סימולציות במדעים ומתמטיקה
 PubMed – מאגר מידע שעוסק במדעי החיים ובביו-רפואה
sciencedirect – מבחר כתבי עת במדעים

Virtual Chemistry Experiments – אוסף מערכי הדרכה וירטואליים לניסויים בכימיה.
מוטנט – אתר חיוני לכל מורה למדעים בחטיבת הביניים. משמש כמרכז מורים ארצי להוראת מדעים בחטיבת ביניים. האתר מכיל את תכנית הלימודים במדעים לחט"ב, מבחני מיצ"ב, משימות פיז"ה ,ערכות הילה ועוד.
אתר ראמ"ה – אתר של הרשות הארצית למדידה והערכה בחינוך. מבחן המיצ"ב בודק מדדי יעילות וצמיחה בית-ספרית. באתר זה יש מידע על מפרט התכנים למיצ"ב, מועדים, הרציונאל, מחקרים שנעשו על תוצאות מיצ"בים.
אתר מורי הביולוגיה – אתר מרכזי וחיוני עבור כל מורה לביולוגיה. האתר מיועד להוראת ביולוגיה בכיתות י'-יב' אך יכול לסייע גם לכיתות ט'. באתר הרבה מאד פעילויות, דפי עבודה, מאמרים, מצגות, בחינות הבגרות בביולוגיה כולל תשובונים (בהרשמה כמורה).
אתר מפמ"ר מדעי הסביבה – אתר המיועד להוראת אקולוגיה ומדעי הסביבה בכיתות י'-יב' אך יכול גם לסייע בחטיבת הביניים. באתר מצגות, מאמרים ופעילויות מתוקשבות בנושאי סביבה.
אתר במוזה – אתר ובו פעילויות להוראת ביולוגיה בתיכון. מכיל הרבה פעילויות חקר ופעילויות ברמה מתקדמת. אפשר להיעזר בו לגוון ההוראה ולהעשרת הידע.
הקטלוג החינוכי-חומרי הוראה – אתר ובו פעילויות מתוקשבות בתחומי הדעת השונים כולל כמיה, ביולוגיה ופיזיקה וכן מדעים לחט"ב.
אתר engage – אתר ובו פעילויות מתוקשבות בנושאים מדעיים אקטואליים המעוררים ענין, מפתחים את מיומנויות החקר ועושים שימוש בידע מדעי.
שלושה פרפרי זהב – אתר של מצגות לימודיות בנושאי מדע וטכנולוגיה לביה"ס היסודי ולחטיבת הביניים.
אתר נחשון – אתר מצוין ובו מצגות בנושאים של 5 יח"ל ביולוגיה, כמיה ופיזיקה כולל תרגול של הנושאים השונים. אפשר להיעזר בחלקים מתוך המצגות גם לכיתות אחרות. חלקים מן אתר סגורים למנויים.
אתר מידע ופעילויות של מכון דוידסון – אתר ובו מאמרים קצרים על נושאים שבחזית המדע. לפעמים משולבים סרטונים קצרים עם תרגום לעברית.
סרטונים בנושא גן לחלבון – סרטונים בנושא הדוגמה המרכזית של הביולוגיה המולקולרית. כולם עם כתוביות לעברית. רובם מתאימים לתלמידים אך חלקם ברמה גבוהה מדי לתלמידי מגמת ביולוגיה (גם בהם יש חלקים טובים מאד).
אתר היוטיוב של מכון דוידסון – סרטונים עם תרגום לעברית בנושאים מדעיים שונים.
הילקוט הדיגיטלי – אתר ובו חומרי הוראה בתחומי המדעים השונים כולל מצגות, סימולציות, משחקים וחידונים לסיכום נושאי לימוד. חלק מן התכנים פתוחים ועבור חלקם דרושה סיסמא.
אתר התמחות וכניסה להוראה – אתר ובו מידע למורה חדש כולל זכויות והטבות, סיפורים מניסיונם של מורים חדשים ועוד.